Bakan Çelik Kıdem Tazminatları Son Açıklama

Bakan Çelik kıdem tazminatı ile ilgili tekrar konuştu, daha önceki açıklamalarından çok da farkılı bir açıklama yapmayan çalışma ve sosyal güvenlik bakanı bakan çelik Kıdem tazminatlarında kimsenin hakkının yenmeyeceğinden bahsetti

20130930-220634.jpg
Kıdem tazminatları ile ilgili yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor, bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda başbakan Recep Tayyip Erdoğan kıdem tazminatı ile ilgili “aranızda anlaşın” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Dolayısıyla başbakanın yapmış olduğu bu açıklama sonrası gözler yine bakan Çelik’e yöneldi. Sendikaların tek istediği işçilerin mevcut kıdem tazminatları ile ilgili herhangi bir oynama yapılmaması. Bakan Çelik ise yaptığı açıklamalarda mevsimlik ve kısa süreli çalışanların kıdem tazminatlarını hakedemen işlerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını ve bu sebeple kıdem tazminatı konusunda asıl işçilerin haklarını yapılacak düzenlemeler sonucu alabileceklerini söylüyor. Bakan Çelik kıdem tazminatında hak edilmiş hakların hiç bir şekilde kaybedilmeyeceğini önemle belirtiyor.

Banka Pomosyonları Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Ayrıca aynı açıklamalarda bakan çelik banka promosyonları ile ilgili sona yaklaşıldığını ancak memursen ile bankalar arasındaki talepler arasında çok farklılıklar olduğunu böyle bir ortamda her iki grubu ortak bir noktada buluşturmanın zor olacağı sonucu ortaya çıktı.
Memursen talepleri sonucu emekliler için banka promosyonu ile ilgili kararın ekim ayı içinde verilmesi bekleniyor ancak anlaşılan o ki emekliler işin sınucunda pekte aradıklarını bulamayacaklar. Özel çalışanlara bankalar tarafından tanınan ücretsiz havale, kredi kartı puanı,çeyrek altın, ücretsiz havale vb.. Bir çok ayrıcalıktan emeklilerinde yararlanmak istemeleri üzere memursen harekete geçmiş ve konunun banka müdürleri ile görüşülmemsi gerekliliği üzerinde durmuşlardı.

Dilerseniz yorum yapabilirsiniz,

Yorum Yapın

Boşluğa Uygun Rakamı Giriniz *

Dizayn zio