Kıdem Tazminatı ve İhbar Tazminatı Hesaplama 2018

tazminat-hesaplama_2014
*Yeşil Hücrelere Bilgi Girişi Yapınız*
Aylık Brüt Maaş:  
İlk İşe Giriş Tarihi :
İşten Çıkış Tarihi :
İhbar Ödenecek mi? :
İhbar Süresi :
KIDEM TAZMİNATI HESABI   Giriş Zorunlu Olmayan Alan
KIDEM GÜNÜ Yıllık İkramiye :
KIDEME ESAS GÜNL.ÜCRET *Kümilatif Vergi Matrahı:
BÜRÜT KIDEM TAZMİNATI *Kümilatif  Vergi Matrahı Son Ay Bordrosundan bakılarak girilebilir, giriş zorunlu değildir, girilir ise gerçeğe daha yakın sonuç alınır.
DAMGA VERGİSİ
NET KIDEM TAZMİNATI
İHBAR TAZMİNATI HESABI TOPLAM ÖDENECEK TAZMİNAT
İHBAR SÜRESİ : KIDEM TAZMİNATI
BÜRÜT İHBAR TAZMİNATI : İHBAR TAZMİNATI
VERGİ MATRAHI : TOPLAM
GELİR VERGİSİ :  
DAMGA VERGİSİ :
NET İHBAR TAZMİNATI : Evet Hayır    
 • Bu Tablo 2018 Yılı Vergi Mevzuatı Esas Alınarak Hesaplanmıştır.
 • Burada paylaşılan veriler resmi bilgi ve belge olarak kullanılamaz
 • Yapılan hesaplamalar, kesin bordro işlemleri ve hesaplamaları öncesi bilgilendirme amaçlıdır, kesin hesaplamalar ve tablo için ilgili IK temsilciniz veya uzmanınıza danışmanız tavsiye olunur.

İhbar Tazminatı – Kıdem Tazminatı Hesaplama Tablosu Kullanımı

Yukarıdaki tabloda sadece turuncu ile boyalı olan hücreler sizin giriş yapmanız gereken hücrelerdir. İlgili hücrelere işe giriş zamanınızı, işten ayrılmayı veya emekli olmayı düşündüğünüz zamanı, brüt maaşınızı giriniz. Tarih formatını XX.XX.XXXX şeklinde giriniz. Eğer ayrılma durumunuza veya emekli olma durumunuza göre ihbar tazminatı ödenecek iste ihbar tazminatı ödenecekmi sorusuna “evet” seçerek yanıtlayınız.
Daha kesin bir sonuç elde etmek için son almış olduğunuz maaş bordronuzdan çıkış yapacağınız tarih öncesi son kümilatif vergi matrahını giriniz. Kümilatif vergi matrahı ile ilgili daha deyatlı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz: brütten-nete-maas-hesaplama. Ayrıca yine daha kesin ihbar tazminatı ve kıdem tazminatı hesabı için yıllık almış olduğunuz ikramiye,yardım,ek ödeme,mesai,özel durum ödemesi vb.. var iste hepsinin toplamını da “yıllık ikramiye” hücresine giriniz. Giriş yaptıktan sonra herhangi bir yere tıklamanıza gerek yoktur tablo excel tabanlı olduğundan kendisi otomatik olarak hak ettiğiniz kıdem tazminatı ve ihbar tazminatını hesaplayarak tablonun sağ alt köşesinde ayrı ayrı gösterecek ve toplamını kırmızı hücrede Türk Lirası olarak hesaplayacaktır.

Dilerseniz yorum yapabilirsiniz,
 1. süleyman özdemir dedi ki:

  Tazminat oranımı hesaplar mısınız

 2. Cengiz yavaşcı dedi ki:

  01-12 -2006 daişe başladım
  06-08 -2016 da. çıkış aldım
  Ne kadartazminat alırım.

 3. Şaba dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar 16.03.2016 tarihinde işe başladı 02.03.2017 de işten cıkarıldım uzun yol tır şöförüyüm aldıgım maaş 1500 tl idi bide yola giderken hacirak yani yolda yemek parası verirlerdi her yola giderken şimdi ben ne cocuk parası ne gıda yardım parası ne yakacak parası ne yıllık izin yani kısacası sadece maaş aldım başka birşey yok işten cıkardı beni memnun kalmamış gerekcesi o ben şimdi tazminat için nereye başvurmam lazım bide ne kadar tazminat alırım yada tazminat alabilirmiyim ssk da gözüken bürüt maaş yatan 1.777.50 tl aldıgım maaş net 1500.00 tl yardımcı olursanız sevinirimİyi günler arkadaşlar 16.03.2016 tarihinde işe başladı 02.03.2017 de işten cıkarıldım uzun yol tır şöförüyüm aldıgım maaş 1500 tl idi bide yola giderken hacirak yani yolda yemek parası verirlerdi her yola giderken şimdi ben ne cocuk parası ne gıda yardım parası ne yakacak parası ne yıllık izin yani kısacası sadece maaş aldım başka birşey yok işten cıkardı beni memnun kalmamış gerekcesi o ben şimdi tazminat için nereye başvurmam lazım bide ne kadar tazminat alırım yada tazminat alabilirmiyim ssk da gözüken bürüt maaş yatan 1.777.50 tl aldıgım maaş net 1500.00 tl yardımcı olursanız sevinirim

 4. Rahmi dedi ki:

  Slm.18.07.2016 işe giriş tarihi.20.12.2017 işten ayrılma tarihli.15yil 3600 den tazminat nekadar alırım.resmi olarak askari ücretle çalışan görünüyorum.fakat agi ile elime toplam 3200tl geçiyor.sigorta başlangıç tarihi 1995.. lütfen bilgi verir misiniz

Yorum Yapın

Boşluğa Uygun Rakamı Giriniz *

Dizayn zio